Dieta DASH

Dieta DASH – Zdrowa dieta na obniżenie ciśnienia krwi

Dieta DASH, z naciskiem na wielkości porcji dla zróżnicowanej diety i odpowiedniej ilości składników odżywczych. Dowiedz się, w jaki sposób dieta DASH może poprawić swoje zdrowie i obniżyć ciśnienie krwi.

Dieta DASH – charakterystyka

DASH oznacza dietetyczne praktyk w celu zmniejszenia nadciśnienia. Dieta DASH jest kształcenie podejście do zdrowego stylu życia w oparciu o zdrową dietę i regularne ćwiczenia rozsądny. Dieta DASH jest przeznaczone do leczenia lub zapobiegania, wysokie ciśnienie krwi, który jest znany jako nadciśnienie technicznie. Dieta DASH zaleca ograniczenie spożycia sodu w diecie i przyjętej jeść zróżnicowanej diety bogatej w składniki odżywcze, które pomagają obniżyć ciśnienie krwi, takich jak wapń, magnez i potas.

Monitorowanie i dostosowanie diety zgodnie z zasadami diety DASH, możesz być w stanie zmniejszyć ciśnienie krwi do wartości niższej, w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Z biegiem czasu może zmniejszyć ciśnienie krwi o 8 do 14 punktów, co może znacznie poprawić stan zagrożenia zdrowia.

Dieta DASH i korzyści dla zdrowia

Dieta DASH zapewnia nie tylko zdrowy sposób odżywiania, ale również oferuje korzyści dla zdrowia, nie tylko w wyżej wymienionym obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Dieta DASH może oferować ochronę przed osteoporozą, nowotwory, choroby układu krążenia, udar mózgu czy cukrzyca. W diecie DASH nie tylko robić coś dla swojego zdrowia, ale można też stracić do kilku kilogramów.

Dieta DASH i sodu

Głównym celem diety DASH zmniejszone spożycie sodu, tylko dlatego, sodu mogą zwiększyć ciśnienie krwi u osób, które są wrażliwe na jego działanie. Oprócz standardowej diety Dash, jest również wersja z bardziej ograniczonym sodu w diecie. Możesz więc wybrać wersję diety, który jest odpowiedni dla Twojego zdrowia:

Standardowa dieta DASH – można spożywać do 2300 miligramów sodu dziennie.

DASH diet o niskiej sodu – można spożywać do 1500 miligramów sodu dziennie.

Obie wersje diety DASH mają na celu zmniejszenie ilości sodu w diecie w porównaniu do tradycyjnej diety, która może potrwać do 3500 miligramów sodu na dzień, i więcej. Jeśli nie jesteś pewien, co wersja diety DASH jest odpowiedni dla Ciebie, skontaktuj się z lekarzem.

Dieta DASH i utrata masy ciała

Dieta DASH nie jest przeznaczone do wspierania utraty wagi, ale może być stosowany w ramach utratę wagi. Dieta DASH opiera spożycia około 2000 kalorii dziennie. Jeśli próbujesz schudnąć, jeść 1600 kalorii dziennie średnio.

Porady zmniejszyć sodu w diecie

Żywności, które są spożywane w diecie DASH zawiera naturalnie niskiej zawartości sodu. Oznacza to, że jeśli się do zalecenia żywieniowe, aby zmniejszyć spożycie sodu naturalny. Zawartością sodu może również zmniejszyć się następująco:
Użyj zamiast soli podczas gotowania przyprawy
podczas gotowania ryżu, makaronu lub kaszy nie solimy
kupić jedzenie z „wolny od sodu”, „niski”, „sodowe bez dodatku sodu” i „bardzo niski sodu” i tak dalej.
Unikaj jedzenia żywność w puszkach
Jedna łyżeczka soli zawiera do 2.300 miligramów sodu, a 2/3 z łyżeczką soli do 1.500 miligramów sodu. Zaczynam czytać etykiety żywności i może być zaskoczony, jak dużo sodu zawierają pewne żywności przetworzonej.

Zacznijmy od diety DASH, zalecamy je ująć w codziennym życiu stopniowo. Żywność nie może wydawać znacznie mniej soli, tak zavádzajte dieta DASH stopniowo i na zmniejszenie zawartości soli w żywności, aż do osiągnięcia celu. Organizm może przyzwyczaić się do nowego jedzenia i spróbować kilka tygodni i swoje kubki smakowe do rzeczy mniej pikantne.