Zdrowa dieta

Zdrowe odchudzanie oraz zdrowa dieta

Zdrowej i zrównoważonej diety jest ważnym elementem utrzymania dobrego stanu zdrowia. To również może pomóc Ci poczuć się jak najlepiej. Wystarczy wykonać osiem wskazĂłwki zdrową dietę i zacząć od zdrowej diety.

Zdrowa dieta

Jeść odpowiednią ilość kalorii. Jeśli jesteś bardziej aktywnych ludzi prawidłowo skalibrować energii otrzymują, energii zużywa. Jeśli jeść więcej niż trzeba, będzie przybierać na wadze. Jeśli jesz za mało, można schudnąć. Przeciętny człowiek potrzebuje około 2500 kalorii dziennie. Przeciętna kobieta potrzebuje 2000 kalorii.
Jedz szerokiej gamy produktów spożywczych, aby zapewnić organizmowi zbilansowanej diety, a także zapewnienie, że organizm otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje.

Jak zacząć z zdrowej diety

Te praktyczne wskazówki pomogą Ci podstawy zdrowej diety i żywienia, a tym samym może pomóc stracić zdrowsze wagi.

Podzielić się posiłkiem na produktach skrobiowych

Na bogate w skrobię są jak ziemniaki, płatki, makaron, ryż i chleb. Wybrać całe ziarna, wersji, które zawierają więcej włókien i produkcji uczucie pełności przez długi czas. Produkty bogate w skrobię należy uzupełnić o jedną trzecią żywności, które jesz.

Jedz dużo owoców i warzyw

Zaleca się jeść co najmniej pięć porcji różnych warzyw i owoców dziennie. Jest to łatwiejsze niż się wydaje. Szkło 100% soku bez dodatku cukru, może być uważana za jedną porcję i warzyw, które są gotowane potrawy są również obliczane.
Wytnij banana dla płatków śniadaniowych lub poddać w zwykły dziesiąte miejsce suszonych owocach.

Jedz więcej ryb

Ryby są dobrym źródłem białka i zawiera wiele witamin i minerałów. Postaraj się przynajmniej dwa razy w tygodniu jeść ryby, w tym jedzenie tłuste ryby raz.
Tłuste ryby bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe może zapobiec chorobom serca. Możesz wybrać z świeże, mrożone i konserwy. Jednak pamiętać, że w puszkach i wędzone ryby mogą zawierać wysoki poziom soli.
Bold ryb m.in. łosoś, makrela, pstrąg, śledź, świeży tuńczyk i sardynki.
Niskotłuszczowy ryby: dorsz, flądra, czarniak, tuńczyk w puszce i morszczuka.
Jedz ryby regularnie, na przemian je.

Ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych i cukru

Wszyscy potrzebujemy małej zawartości tłuszczu w diecie. Ale ważne jest, aby zwracać uwagę na to, jak dużo tłuszczu i jakiego rodzaju tłuszczu jemy. Istnieją dwa główne rodzaje tłuszczów: nasycone i nienasycone. Zbyt dużo tłuszczów nasyconych może zwiększyć poziom cholesterolu we krwi, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Tłuszcze nasycone znajdują się w wielu produktach spożywczych, takich jak sery twarde, ciastek, herbatników, kiełbasek, śmietana, masło, smalec i placki. Próby, zatem w celu zmniejszenia spożycia pokarmów i tych wybrać pokarmów zawierających nienasycone niż tłuszcze nasycone, takie jak oleje roślinne, oleje i ryb awokado. Przy wyborze mięsa, wybierz chude mięso i odciął widocznego tłuszczu.
Słodyczy i napojów, w tym napojów alkoholowych, często zawierają duże ilości kalorii i może przyczynić się do nadwagi. Mogą również powodować próchnicy. Ograniczyć słodkie napoje gazowane, napoje alkoholowe, ciastka, herbatniki i słodycze zawierające dodatku cukrów. Umieść cukier angażować w żywności diety, które zawierają naturalny cukier, takich jak owoce.
Etykiety żywności mogą pomóc: przeczytaj je, aby sprawdzić, że wiesz, jak wiele żywności cukru zawierają. Więcej niż 15 g na 100 g cukru oznacza, że ​​żywność o wysokiej zawartości cukru.

Jedz mniej soli

Chociaż nie dodawać soli do jedzenia, można jeszcze dużo jeść. Około trzech czwartych soli jemy jest zawarte w żywności, którą kupują. Na przykład, płatki śniadaniowe, zupy, sosy i chleb. Spożywanie dużych ilości soli może podnosić ciśnienie krwi. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi są bardziej narażone na choroby serca lub udaru mózgu.
Etykiety żywności mogą pomóc: Więcej niż 1,5 g soli na 100 g żywności oznacza zawierają wysokiej zawartości soli. Dorośli i dzieci powinny spożywać 05/02 gramów dziennie soli. Dzieci poniżej 3 lat należy jeść mniej.

Działać

Zdrowej, zbilansowanej diety odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowej masy ciała jest ważnym elementem ogólnego stanu zdrowia. Nadwaga lub otyłość może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca 2 rodzaj, a niektóre rodzaje nowotworów, chorób serca i udaru mózgu. Niedowaga również mogły mieć wpływ na zdrowie. Większość dorosłych musisz schudnąć i musi jeść mniej kalorii, więc zrobili to.
Jeśli próbujesz schudnąć jest jeść mniej, koncentrują się na zdrowej żywności i być bardziej aktywne.
Aktywność fizyczna może pomóc utrzymać utratę wagi lub utrzymania zdrowej wagi. Bycie aktywnym nie oznacza koniecznie, że można spędzić godziny na siłowni. Możesz znaleźć inne sposoby na zwiększenie aktywności fizycznej i włączyć je do codziennego życia. Postaraj się, aby wyłączyć, kiedy autobus jeden przystanek wcześniej w drodze do domu z pracy.

Reżim Picie

Każdego dnia musimy wypić około 1,2 litra płynu, więc nie byliśmy odwodnione. Ponadto przyjmujemy, że piją mniej wody z pożywienia, które jemy. Staraj się unikać słodkich napojów gazowanych, które są bogate w dodatku cukru i może być dużo kalorii i to jest złe dla zębów. W lecie, podaż płynów powinna być zwiększona.

Nie opuszczaj śniadania

Niektórzy ludzie pominąć śniadanie, ponieważ myślą, że to pomoże im schudnąć. W rzeczywistości, badania wykazały, że regularne śniadanie mogą pomóc ludziom kontrolować swoją wagę. Zdrowe śniadanie jest ważnym elementem zrównoważonej diety. Zdrowe śniadanie dostarcza witamin i minerałów potrzebnych nam do utrzymania dobrego stanu zdrowia.
Całe ziarna zbóż zwieńczona świeżych owoców lub suszone są doskonałym wyborem na śniadanie zdrowe i pożywne.

Wyszukiwane hasła jak schudnąć: