Dieta po porodzie

Poród to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niesamowite doświadczeń emocjonalnych w życiu kobiety. Kobieta zna swojej nowej roli, roli matki na życie, ale również ma do czynienia ze zmianami i podkreślić, że wniesiona ciąży i porodu. Zdrowa dieta po porodzie może pomóc Ci poczuć się lepiej i pomóc wrócić do normy szybciej.

Karmienie piersią i dodatkowych kalorii

Mleko matki jest najzdrowszym sposobem karmić dziecko. Jeśli karmisz piersią, należy pamiętać, że organizm potrzebuje więcej kalorii do produkcji mleka. Karmienie piersią spala średnio 500 kalorii dziennie. Dlatego konieczne jest, aby jeść więcej, niż byli przyzwyczajeni przed ciążą w celu uzupełnienia utraconych kalorii podczas karmienia.

Karmienie piersią i płyn

Dużo płynów w czasie karmienia piersią jest naprawdę konieczne. Płyny są niezbędne do produkcji mleka. Chociaż karmić piersią, należy wykonać odpowiednią reżimu picia. Dużo płynów po porodzie w celu złagodzenia problemów zatłoczenia poniesionych, które są bardzo często po porodzie. Wskazane jest, aby pić mleko, soki owocowe i dużo wody.

Jeść często iw małych porcjach

Po porodzie jest normalne, aby czuć się na kilka dni lub nawet tygodni, bardzo zmęczony. Ważne jest, aby otrzymać wystarczającą ilość energii regularnie w postaci małych, które często posiłków zapewnienia odpowiednich i regularne zasilanie energią. Upewnij się, że codzienna dieta zawiera żywności ze wszystkich grup spożywczych: zboża, owoce, warzywa, mięso, nabiał, rośliny strączkowe i orzechy w prawidłowych proporcjach. Przeczytaj artykuł na piramidy żywności i dowiedzieć się więcej o prawidłowym składzie codziennej diecie.

Żelazo

Podczas karmienia piersią jest ważna odpowiednia podaż żelaza. Jedz pokarmy bogate w żelazo, takie jak mięso, fasola, soczewica i ciemne zielone warzywa, które można dodać, żelaza poniesionych strat. Chociaż niedobór żelaza może powodować zmęczenie.

Błonnik

Zaparcia i hemoroidy są dwa problemy, które towarzyszą poród. Spożycie produktów bogatych w błonnik, takich jak ziarna, otręby, warzywa i owoce, aby złagodzić ból hemoroidów i pomaga zmniejszyć powstawanie zatorów.