Dieta w cukrzycy

Cukrzyca i cukrzyca jest chorobą przewlekłą, że jest trwały i, w którym wzrasta poziom cukru we krwi. Kiedy cukrzyca jest ważne, aby przestrzegać odpowiedniej diety, jak w nieleczonej lub niewłaściwie leczone powikłań cukrzycy mogące mieć poważny wpływ na życie pacjenta. Cukrzyca charakteryzuje się przewlekłym hyperglukémiou, który powstaje w wyniku działania insuliny, defekt wydzielania insuliny czy dwa przypadki jednocześnie.

Cukrzyca typu 1 typ

1 cukrzycy typ występuje w młodszych grupach wiekowych są spowodowane przez urazu, zakażenia lub uwarunkowania genetyczne. Ten typ cukrzycy charakteryzuje się, że ciało jest całkowity brak insuliny. 1 cukrzycy typ jest również nazywana cukrzycą insulinozależną, tj. że konieczne jest dostarczanie insuliny.

2 cukrzycy typ

2 cukrzycy typ występuje u osób po 30 i później w życiu. Ten typ cukrzycy charakteryzuje się zaburzenia wydzielania insuliny i zmniejsza wrażliwość tkanek (mięśni, tkanki tłuszczowej i wątroby).

Dieta w cukrzycy

Dieta w cukrzycy różni się od tego, czy jest to typ 1 lub cukrzycą typu 2 typu. W obu przypadkach cukrzycy, dieta powinna być oparta na jego różnorodności, racjonalna i powinna być bliższa diety osób zdrowych.

Oprócz diety bardzo ważne jest dostosowanie masy ciała każdego dnia i odpowiednią aktywność fizyczną.

Dzieci chorych na cukrzycę muszą zapewnić wystarczający dopływ energii, właściwej proporcji składników odżywczych, ważne jest również stopniowe przyjmowanie i administracyjnych wyboru żywności zgodnie z ich przydatności.

Celem diety cukrzycowej jest utrzymywanie stężenia glukozy we krwi i stężenie lipidów w normalnych wartości, co uniemożliwia znaczący wzrost cukru we krwi i uniknąć komplikacji, które mogą wystąpić w cukrzycy.