Dieta dla choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Jakie są wrzody żołądka?

Wrzody żołądka były zazwyczaj bezpośrednio po posiłku.

Jakie są wrzody dwunastnicy?

Wrzody dwunastnicy bolesne 2-3 godziny po posiłku państwa, także na czczo i wieczorem. Kiedy człowiek spożywa, przynosi mu ulgę.

Dieta dla choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Dieta dla wrzodów jest dostosowana do choroby wrzodowej nedráždila. Żywność, która jest podawana w diecie powinny być miękkie, a nie mechanicznie drażnić wrzodu. Żywności powinny być również smaczne i mają zdolność neutralizacji. Pokarm dla wrzodów się mniej obszernych, aby nie powodować mechaniczne rozszerzenie żołądka. Dlatego należy regularnie jeść 5 lub więcej razy dziennie. Dieta powinna zawierać dużo witaminy C i białka do leczenia choroby wrzodowej.

Zakazane żywności dla wrzód żołądka i dwunastnicy

W wrzodów żołądka i dwunastnicy są zakazane żywności, które są irytujące i uciążliwe wpływ na żołądka i dwunastnicy. Zabrania się spożywania alkoholu, picie kawy, palenie papierosów i bardzo ostrych przypraw. Kiedy nie nadają się owrzodzenia są bardzo gorące i zimne napoje i posiłki. Bardzo przydatne są ciasto na drożdżach i świeże wypieki. Ponadto zakazane są bardzo suche mięso i chrząstki, dlatego przed gotowaniem, usunąć lub szlifowania.

Odpowiednie środki spożywcze wrzód żołądka i dwunastnicy

Wszystkie dania przygotowywane są przez gotowanie lub duszenie, aż będą miękkie. Gotowanie powinno być w kąpieli wodnej, który został sporządzony skóry.
Odpowiednie produkty na wrzody mleko, miękkie sery, chude mięso, jaja, ziemniaki, płatki, ciasta starszych, kompoty – morele, brzoskwinie i jabłka, surowe soki – pomarańczowy, winogronowy i marchewki
Tłuszcz jest najlepszym masłem dodaje do gotowego dania na neprepaľovalo
Naczynia zatężono na sucho palonej mąki lub wody zalane zátrepkou

Tagi: ,