BMI – wskaźnik masy ciała

BMI porównuje masy i wysokości ciała. Dokładnie odzwierciedla obecność tkanki tłuszczowej w organizmie.

 

Obliczanie BMI

Przy obliczaniu BMI jest podzielony na masę ciała w kilogramach przez kwadrat wysokości wyrażonej w metrach.

BMI = masa (kg) / [wzrost (m)] 2

Po wprowadzeniu ich parametry fizyczne w formule, można zobaczyć w poniższej tabeli, jeśli waga jest w normie, z nadwagą lub łagodnym lub podhmotnosť.

 

Wartości BMI

Niedowaga

Poniżej 20

Normalna waga

20 do 24,9

Nadmierna waga – łatwy do otyłości

25 do 29,9

Otyłość umiarkowana – znaczące otyłości

30 do 39,9

Znaczna otyłość – otyłości

Ponad 40

 

Nadmierna waga może wynikać z nadmiernego rozwoju masy mięśniowej (np. u sportowców, zapaśników, ciężarowców, etc.) Lub nadmiernego zatrzymywania wody w organizmie (dla osób z chorobami układu krążenia, wątroba, nerki i tak dalej. W rozwoju obrzęku) i niektórych procentowy wzrost masy ciała może również powodować ogromny szkielet. Główną przyczyną znacznego przyrostu masy ciała, ale to jednak gromadzenie tłuszczu zapasowego.

 

Dokładność BMI

Dokładność obliczania BMI dotyczy mniej więcej przeciętnego człowieka.

BMI nie jest wynikiem sportowców jest. Powód: mają więcej mięśni niż przeciętny obywatel. BMI może spowodować wykazują silne kulturysta otyłości.

BMI również nie ma zastosowania do osób, które są często gorsze. Każda utrata masy ciała odbywa się kosztem mięśni. Jeden po utrata masy ciała ma mniej mięśni niż przed utrata masy ciała. Jeśli następnie przyrost masy ponownie, zawsze zyskuje początkowej wagi, utrata wagi niż wcześniej – ale mięśnie pleców już uzyskane. I tak efektu jo-jo jest jednym z trochę grubszy niż przed utratą wagi. Spowoduje to zmniejszenie średniej ilości mięśni w organizmie. Chociaż kalkulator BMI następnie pokazuje normalne numery na jedno dziecko więcej może być znacznie grubsza niż normalnie. Nawiasem mówiąc, do mięśnia sercowego. Pomyśl o tym przed przystąpieniem do odchudzania za pomocą diety.

 

BMI index – BMI Kalkulator

Można obliczyć BMI na naszej stronie i sprawdź, czy Twoja waga w normalnych BMI.

Tagi: