Dieta dla wrzodów żołądka i dwunastnicy

Co to są wrzody żołądka?

Wrzody żołądka były zazwyczaj bezpośrednio po posiłku.

Co to są wrzody dwunastnicy?

Wrzody dwunastnicy były 2 do 3 godzin po jedzeniu, również na czczo iw nocy. Kiedy człowiek spożywa, przynosi mu ulgę.

Dieta dla choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Dieta dla wrzodów jest dostosowana do wrzodu nedráždila.Jedzenie, które podawane jest w diecie powinno być miękkie, a nie mechanicznie podrażniać wrzód. Żywności powinna być smaczne i mają zdolność do neutralizacji. Jedzenie na wrzody powinny być trochę nieporęczne, aby nie powodować mechaniczne rozszerzanie żołądka. Należy w związku z tym być regularnie jeść 5 lub więcej razy dziennie. Dieta powinna zawierać dużo witaminy C i białka, aby leczyć wrzód.

Zakazane jedzenie dla żołądka i dwunastnicy

W leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy są zakazane żywności, które są irytujące i uciążliwe oddziaływanie na żołądku i dwunastnicy. Zabrania się spożywania alkoholu, picia kawy, palenia papierosów i bardzo ostrych przypraw. Gdy wrzody nie nadają bardzo gorąco lub zimno, jedzenie i napoje. Bardzo przydatne są kwaszonego ciasta i świeży chleb. Również zakazane są bardzo suche mięso i chrząstki, dlatego przed gotowaniem lub mielenia usunięto.

Odpowiednie jedzenie dla żołądka i dwunastnicy

Wszystkie dania przygotowywane są przez gotowanie lub duszenie, aż będą miękkie. Należy do pieczenia w kąpieli wodnej, w celu utworzenia nie skóry.
Odpowiednie środki spożywcze wrzodów m.in. mleko, ser miękki, chude mięso, jajka, ziemniaki, zboża, stary chleb, kompoty – morela, jabłko i brzoskwinia, surowe soki – pomarańczowy, winogronowy i marchewki
Tłuszczu masła korzystnie dodaje się do gotowego żywności neprepaľovalo
Posiłki są albo odwodnić suchej pieczonej mąki lub wody dostaje zátrepkou