Dieta Atkinsa

Dieta Atkinsa weszło do świadomości 60. 20. wieku, choć korzenie zgodności lub niskim węglowodanów dietę dla szybkie zmniejszenie masy ciała w zakresie do 19 wieku.

Zdrowa dieta według Atkinson, które my znamy jako najnowszy program diety Atkinsa składa się z pięciu zasad: wysokie spożycie białka, błonnika, niezbędnych witamin i minerałów, wyeliminować tłuszcze trans i niskie spożycie cukrów. Ta dieta skupia się tylko na zdrowej żywności bogatej w białko i uboga w węglowodany.

W 1972 r. Atkins wydał książkę zatytułowaną The Atkins No SCD. Dieta bardzo ograniczony wybór żywności, a czas został dostosowany tak, że zdrowa dieta zawierająca owoce i warzywa dobrze. Ale ta dieta jest nadal kontrowersyjny. Innym rozwiązaniem, które oferuje diety utrata masy ciała jest oparty na diecie South Beach. Ta dieta zawiera zdrowe posiłki składające się z owoców, warzyw i ograniczone ilości jedzenia clezrnné. Dieta South Beach wprowadza swój program i faza przejściowa.

Niskowęglowodanowej diety i diety Atkinsa jest równoznaczne ze zmniejszeniem spożycia węglowodanów, zwiększenie białka z mięsa i ryb. Dziecko z już poczucie sytości i zadowolenia niż inne diety.

Podstawową zasadą jest początkowym diety z ograniczeniem węglowodanów, a następnie ich wzrostu dochodów. W fazie utrzymania diety pozwala jedzenie zawierające małą ilość węglowodanów, aby regulować wydzielanie insuliny. W trakcie diety można spożywać żywność o niskiej zawartości węglowodanów w wyniku głodu organizmu. Ciało może zrekompensować niewystarczające spożycie węglowodanów białka trawienie mięśni i rezerwy tłuszczu w organizmie. Nadmiar białka lub tłuszczu jest roštiepia do ketonów. Często, odwodnienie może wystąpić, ponieważ szkodliwe substancje z organizmu przekazywane wraz z wodą z tkanek organizmu.

Pierwsze wyniki wskazują, że utrata masy ciała związana z wody pochodzące z nerek i trochę spalanie tłuszczu. Dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z programem diety Atkinsa, regularne reżimu picia!

Dieta Atkinsa badania wykazały początkowej utracie wagi. Pod koniec utraty wagi nie wskazywała żadnych znaczących wyników. Dla niskich zasady diety niskowęglowodanowej krótki efektywności. W skrajnych otyłości, należy skonsultować się tej procedury z lekarzem lub dietetykiem, że nie było niekorzystne objawy odwodnienia i niski poziom ciał ketonowych.

Dieta Atkinsa powoduje, że na początku szybką utratą masy ciała, co może wywołać pozytywną osobą do zdrowego stylu życia. Ale przed rozpoczęciem diety Atkinsa należy wziąć pod uwagę możliwe konsekwencje odwodnienia, utraty wapnia w długim Diete może przyspieszyć osteoporozy, chorób nerek, ketonów we krwi, problemy trawienne, zmiany stężenia lipidów we krwi, bardzo ograniczony wybór potraw, które mogą po diecie powoduje ponownie przybierać na wadze i uczucie pozbawienia zróżnicowaną gamę produktów spożywczych.

Młodzieży oraz osób z niewydolnością nerek, serca, układu krążenia i innych chorób powinna być w tym wyboru rady utraty wagi z lekarzem. Nowe wersje zalecanego dziennego spożycia co najmniej 30 minut ćwiczeń w postaci wzmocnienia aerobik lub.

Tagi: ,